Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

YENİLEME 1-Geçen yıl net kârı %49 artışla 5.6 mlyr TL olan Erdemir yeni yatırımlar için karar aldı

YENİLEME 1-Geçen yıl net kârı %49 artışla 5.6 mlyr TL olan Erdemir yeni yatırımlar için karar aldı

Tarih: 8 Şubat 2019 09:24

(KAP açıklamaları ile yenilendi)

İSTANBUL, 8 Şubat (Reuters) - Erdemir'in EREGL.IS 2018 net kârı bir önceki yıla göre yüzde 49 artışla 5.6 milyar lira olurken, şirket dünkü yönetim kurulunda yeni sinter fabrikası ve 4. kok bataryası yatırımları için projelerin uygulamaya geçirilmesi konusunda karar aldı.

Şirketin dün akşam KAP'a gönderdiği 2018 sonuçlarına göre geçen yıl toplam satışları da yüzde 44 artışla 27 milyar liraya ulaştı.

KAP'a gönderilen yeni yatırım projeleri açıklamasında da yeni sinter fabrikası ve kok bataryası yatırımları ile "Sinter kullanım oranı artırılarak ithalat yolu ile karşılanan pelet ve yüksek fırınlarda kok tüketiminde tasarruf sağlanması, 4. kok bataryası yapımı ve tali ürün tesisleri modernizasyonu ile Erdemir'in kok ihtiyacı konusunda kendine yeter hale gelmesi ve ekonomik ömrünü dolduracak olan tali ürün tesislerinin yenilenmesi planlanmaktadır" denildi.

Öte yandan şirketin bağlı ortaklığı İskenderun Demir Çelik de 3 nolu kok mataryası modernizasyonu, yeni sinter fabrikası ve vakum altında gaz giderme tesisi yatırımları için projelerin uygulamaya geçirilmesi konusunda karar aldı.


Etiketler:  YENİLEME 1 Geçen yıl net kârı 49 artışla 56 mlyr TL olan Erdemir yeni yatırımlar için karar aldıYORUMLAR