Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

Çalık Grubu Japon teknoloji şirketi SECOM ile gittiği ortaklıkla güvenlik sektörüne yatırım yaptı-Çalık Holding

Çalık Grubu Japon teknoloji şirketi SECOM ile gittiği ortaklıkla güvenlik sektörüne yatırım yaptı-Çalık Holding

Tarih: 11 Şubat 2019 16:32

İSTANBUL, 11 Şubat (Reuters) - Çalık Holding'in iştiraki Aktif Bank ve Japonya'nın entegre güvenlik sağlayıcılarından SECOM yarı yarıya ortaklıkla Secom Aktif Yatırım A.Ş. şirketini kurdu.

Çalık Holding'den yapılan açıklamada, Türkiye'de yaklaşık 4.6 milyar dolar büyüklüğe ulaşan güvenlik sektöründe yatırım gerçekleştirdiklerine dikkat çekilerek, "Secom Aktif Yatırım A.Ş. adındaki ortak şirket, bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal şirketlere de anahtar teslim projelendirme modeliyle uçtan uca özel güvenlik teknolojileri sunacak" denildi.

Çalık Holding ve Aktif Bank Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, "Şu anda, dijitalleşme alanına odaklandığımız bir dönemdeyiz. Dönüşen dünyada rekabetçi olmak için dijitalleşme büyük fırsat sunuyor. Yaşam teknolojileri alanında yapay zekâların etkin kullanımı ile inovatif hizmetler sunmayı hedefliyoruz" dedi ve ekledi:

"Secom Aktif Yatırım'ın önümüzdeki dönemde gerek organik gerekse inorganik şekilde, şirket alımları da yaparak şu anda Türkiye'de büyümesini hedefliyoruz."


Etiketler:  Çalık Grubu Japon teknoloji şirketi SECOM ile gittiği ortaklıkla güvenlik sektörüne yatırım yaptı Çalık HoldingYORUMLAR