Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

Hızlı teslimat uygulaması Getir yabancı ve Türk yatırımcılardan toplam $38 mln yatırım aldı

Hızlı teslimat uygulaması Getir yabancı ve Türk yatırımcılardan toplam $38 mln yatırım aldı

Tarih: 15 Ocak 2020 15:28

İSTANBUL, 15 Ocak (Reuters) - Hızlı teslimat uygulaması Getir, aralarında Sequoia Capital'ın ortaklarından Michael Moritz'in de bulunduğu bir grup uluslararası ve Türk yatırımcıdan toplam 38 milyon dolarlık yatırım aldı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre Getir, Moritz'in kişisel yatırım fonu Crankstart aracılığıyla şirkete 25 milyon dolar yatırım aldı.

Moritz'in ardından Brezilya ve Türkiye'den bazı yatırımcılar 13 milyon dolarlık ek fon sağladı.

Girişim sermayesi fonu Revo Capital'in de ortakları arasında bulunduğu Getir, faaliyetlerine 2015 yılında başladı. Hızla büyüyen şirket bültene göre böylece seri A olarak adlandırılan büyümek için yeni yatırımcı bulma turlarından ilkini tamamladı.

Şirket bundan sonraki B turunda 100 milyon dolar yeni kaynak bulmak için ise görüşmelere başladı. Şirket B turunda alacağı kaynak ile yurtiçinde daha hızlı büyümeyi ve yurtdışına açılmayı planlıyor.

Açıklamada, "Getir, 2020 yılı tamamlanmadan yurt dışında da hizmet verebilmek için çalışmalarını hızlandırdı. İlk olarak Londra'da kullanıcılarıyla buluşmak isteyen girişimin öncelikli hedefleri arasında São Paulo, Paris ve Mexico City var" denildi.

Açıklamada yer alan bilgiye göre, Türkiye'nin teknolojik girişimi Getir, şu anda İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli'de de faaliyetlerini sürdürüyor.


Etiketler:  Hızlı teslimat uygulaması Getir yabancı ve Türk yatırımcılardan toplam 38 mln yatırım aldıYORUMLAR

Popüler Haberler

SON DAKİKA HABERLER