Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

Piyasalar – Goldman, BofA, Target Düşüş Yaşadı

Piyasalar – Goldman, BofA, Target Düşüş Yaşadı

Tarih: 15 Ocak 2020 17:00

Yazar: Geoffrey Smith

Investing.com – 16 Ocak Çarşamba günü piyasa öncesinde ilgi odağında olan hisse senetleri:

BlackRock (NYSE:BLK) %0,8 yükseldi. Pasif yatırımlarında devam eden bir artış sayesinde 2019 için rekor seviyede net para girişi raporladı. iShares markalı borsa yatırım fonları bir önceki çeyrekte görülen 41,50 milyar dolardan yükselerek 75,20 milyar dolar yeni para getirdi. Dördüncü çeyrek kazançları tahminlerin %8 önünde.

Target (NYSE:TGT) %7,0 geriledi. Mega mağaza perakendecisi tatil satışlarının geçen yılki %5,7 artışın ve tahminlerinin oldukça altında olduğunu ve sadece %1,4 artış yaşadığını söyledi. Şirketin kozmetik ve giyim birimi daha iyi olsa da elektronik ve oyuncak alanında zor zamanlar geçirdi.

Goldman Sachs (NYSE:GS) %0,6 kaybetti. Kredi kayıplarına karşı tedbirlerindeki büyük bir artış nedeniyle kazanç tahminlerinin altında kaldı. Hukuki davalardan kaynaklanan 1 milyar dolar üzerindeki giderler de tüm yıl rakamları üzerinde baskı kurdu. Bu, bankanın döviz ve tahvil yatırımcıları tarafından yılı güçlü bitirmesini gölgede bıraktı.

Bank of America (NYSE:BAC) %0,3 düşüş gösterdi. Banka dördüncü çeyrekte gelir ve net karında hafif bir kayıp raporladı. Kazançlardaki düşüş beklenenden daha az olsa da çekirdek kredilendirme rakamları JPMorgan (NYSE:JPM) ve Citi’ninkiler kadar etkili olamadı.


Etiketler:  Piyasalar Goldman BofA Target Düşüş YaşadıYORUMLAR

Popüler Haberler

SON DAKİKA HABERLER