Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

Piyasalar – Morgan Stanley Güçlü 4. Çeyrek ile 20 Ayın Yükseğini Gördü

Piyasalar – Morgan Stanley Güçlü 4. Çeyrek ile 20 Ayın Yükseğini Gördü

Tarih: 16 Ocak 2020 17:48

Yazar: Geoffrey Smith

Investing.com – 16 Ocak Perşembe günü piyasa öncesinde ilgi odağında olacak olan hisse senetleri:

Bank of New York Mellon (NYSE:BK) hisseleri %5,4 düştü. Dünyanın en büyük finansal varlık sağlama kuruluşu, kazanç ve temel gelirin dördüncü çeyrekte düştüğünü söyledi. Düşüş, belirtilmemiş öz sermaye yatırımından gelen olağanüstü artış ile maskelendi.

Tesla (NASDAQ:TSLA) %3,9 kaybetti. Bir rapora göre, Tesla otomobil alıcıları için artırılan vergi kredisinin sona ermesi ile 2019’un son çeyreğinde California satışları neredeyse yarı yarıya düştü. Reuters raporun yazarı Cross-Sell’in başkan yardımcısı Shane Marcum’dan alıntıladı: “2018 sonuçlarını beş aydır aşmamış olmasından dolayı Tesla’nın ABD’de zirve performansı gördüğü varsayılabilir.”

Taiwan Semiconductor (NYSE:TSM) %1,0 yükseldi. Şirketin mevcut çeyrek tahmini, gelirinde %45’lik bir artış yönünde oldu. Başkan Donald Trump’ın geçen Ağustos ayında Çin ile olan ticaret savaşını artırmasından bu yana, hisseleri şu an %50 yüksek. TSMC ayrıca 5G uygulamalarından gelmeye başlayan talep sayesinde güçlü bir 2020 tahmin ediyor.

Barrick Gold (NYSE:GOLD): %0,4 kazandı. Dördüncü çeyrek üretim rakamları tahmin aralığının en üst seviyesinde geldi. Altın üretimi 5,1-5,6 milyon birim aralığına göre toplamda 5,5 milyon onsu buldu. Bakır üretimi ise rehber aralığın en üst seviyesinin de üzerinde, 432 milyon pound.

Morgan Stanley (NYSE:MS) %1,8 (Mayıs 2018’den bu yana en yüksek seviyesinde) artış gösterdi. Şirket dördüncü çeyrek net karında %53 artış raporladı. Yatırım bankacılığı gelirindeki %11’lik ve satış ve ticaret gelirindeki %28’lik artış, bu yükselmenin arkasındaki temel faktörler oldu.

Alcoa (NYSE:AA) %2,4 kaybetti. Dördüncü çeyrek gelirinde %27 düşüş ve net bir kayıp raporladı. Grup, 2019 yılında ABD-Çin savaşı ile darbe aldıktan sonra küresel alüminyum talebinin bu yıl %2,4 yükseleceğini tahmin ediyor.


Etiketler:  Piyasalar Morgan Stanley Güçlü 4 Çeyrek ile 20 Ayın Yükseğini GördüYORUMLAR

Popüler Haberler

SON DAKİKA HABERLER