Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

Piyasalar – Tesla, Facebook, Oracle Düşüşte; Apple Yükseliyor

Piyasalar – Tesla, Facebook, Oracle Düşüşte; Apple Yükseliyor

Tarih: 15 Mart 2019 16:04

Investing.com – Cuma günü piyasa öncesinde ilgi odağında olan hisse senetleri:

· Oracle (NYSE:ORCL) hisseleri %3,7 geriledi. CEO Safra Catz, mevcut çeyrek için gelirin %2 düşebileceğini söyleyerek, bu da art arda dördüncü çeyrekte de düşüş anlamına gelecek, kilit büyüme alanı olan bulut hizmetlerini ayakta tutmak için yaşadığı zorluğa işaret etti.

· Facebook (NASDAQ:FB) hisseleri %1,6 kaybetti. Şirketin CPO’su Chris Cox, Mark Zuckerberg’in şifreleme mesaj hizmetlerine odaklanma planı üzerine anlaşmazlık yaşaması nedeniyle ayrılıyor.

. Tesla (NASDAQ:TSLA) hisseleri %3 geriledi. Nerede üretileceği de dâhil olmak üzere, orta boy elektrikli SUV üzerine sorular sorulmaya devam ediyor.

· Diplomat Pharmacy, dördüncü çeyrek kazancının beklenenin altında gelmesiyle %13,5 düşüş yaşadı. Şirket, 1,36 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 4,00 dolar kayıp raporlayarak, hisse başına 0,23 dolar kar beklentisinin oldukça altında bir okuma ortaya koydu.

· Adobe (NASDAQ:ADBE) %3,7 kayıp gördü. Çeyrek dönem için beklenenden daha düşük bir rehberlik çıkardı.

· Amazon.com (NASDAQ:AMZN) %1 yükseldi. CNBC’ye göre, KeyBanc şirketin derecesini sektör ağırlığından sıklet fazlasına yükseltti.

· Apple (NASDAQ:AAPL) %0,7 artış kaydetti. Şirket, Spotify’ın rakiplerini kendi müzik akışı servisiyle sınırladığına dair şikâyetine cevap verdi. Apple, yaklaşık 200 Spotify uygulama güncellemesini onayladığını ve Apple’ın platform kurallarından kaçındığında yalnızca değişim talep ettiğini söyledi.


Etiketler:  Piyasalar Tesla Facebook Oracle Düşüşte Apple YükseliyorYORUMLAR