Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

Binali Yıldırım: Milli iradenin sandıkta iç edilmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz

Binali Yıldırım: Milli iradenin sandıkta iç edilmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz

Tarih: 15 Nisan 2019 14:50

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, açıklama yapıyor. Yıldırım "Biz milli iradenin sandıkta iç edilmesinin önüne geçilmesine çalışıyoruz" dedi.

Seçimleri ikiye ayırmak lazım. İdari işler ve seçim sonuçlarına göre itirazların değerlendirildiği yargısal süreç. Şu anda yargısal süreç devam ediyor. Çeşitli yerlerde itirazlarda bulunuldu. Örneğin, 2014 seçimlerinde AK Parti 84 itiraz yapmış. 77'si ret, 7'si kabul. CHP 45 itiraz 4 kabul 41 ret. Toplamda 191 itiraz 19'u kabul edilmiş 172'si reddedilmiş. 2019 seçimlerinde ise toplam 522 itiraz 485'i ret 13'ü kabul edilmiş 24'ü de kısmen kabul edilmiş. Herkes itiraz hakkını kullanmış ve kullanmaya devam ediyor.

Bu itiraz süreci seçim kültürümüzde her zaman olmuştur. İlk itiraz 1946'da olmuştur. Bu yarı serbest seçimdir. Bu itirazı da CHP yapmıştır. İtiraz kültürü CHP'ye yabancı değildir.

Biz milli iradenin sandıkta iç edilmesinin önüne geçilmesine çalışıyoruz. Başta 29 bin olarak açıklanan rakam 12 bine çekilmiştir."Etiketler:  Binali Yıldırım Milli iradenin sandıkta edilmesinin önüne geçmeye çalışıyoruzYORUMLAR

Popüler Haberler

SON DAKİKA HABERLER