Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

Piyasalar – Macy’s ve Alibaba Yükseldi; Uber ve Tesla Düşüş Baskısı Altında

Piyasalar – Macy’s ve Alibaba Yükseldi; Uber ve Tesla Düşüş Baskısı Altında

Tarih: 15 Mayıs 2019 15:56

Investing.com – Çarşamba günü piyasa öncesinde ilgi odağında olan hisse senetleri:

• Macy’s (NYSE:M) hisseleri %7 yükseldi. İlk çeyrek kazançlarının analist beklentilerini kolay bir şekilde aştığını raporladı. Perakendeci, aynı mağaza satışlarının beklentileri aştığını söyledi ve tüm yıl için önceki kâr görünümünü yeniden onayladı.

Alibaba 's (NYSE:BABA) ADRs artış kaydetti. Şirket, ilk çeyrek gelirinin çekirdek e-ticaret ve bulut hesaplama işletmelerindeki büyüme ile desteklenerek, tahminleri aştığını raporladı.

• Tilray (NASDAQ:TLRY) %4 civarı yükseldi. Kenevir şirketi, ilk çeyrek gelirinin beklentilerin üzerinde olduğunu bildirdi. Şirket geliri bir önceki döneme göre yaklaşık %200 artış göstererek, 20,5 milyon dolar beklentilerinin ötesine geçip 23 milyon dolara ulaştı.

• Yolculuk paylaşım şirketi Uber Technologies (NYSE:UBER) piyasa öncesinde %1 düşüş yaşarken, rakibi Lyft (NASDAQ:LYFT) pek değişmedi. Cuma günkü ilk hala arzından beri yaklaşık %16 civarında keskin düşüşler yaşayan Uber, Salı günü bir miktarını geri aldı. Lyft ise arz fiyatından %30 daha düşük işlem görüyor.

• Tesla (NASDAQ:TSLA) hisseleri, ABD ve Çin arasında artan ticaret savaşına maruz kalma potansiyeline dair endişeler arasında, %0,9 düşüşle Pazartesi günü gördüğü 2019’un düşük seviyesi 224,47 dolar yakınlarında geziniyor. Çin’in misilleme vergileri hala Tesla araçlarını içermese de, ticaret savaşının yoğunlaşması, önümüzdeki aylarda araçların daha pahalı olabileceği anlamına geliyor.

Container Store Group (NYSE:TCS) hisselerinde %11 artış görüldü. Perakendeci, Salı günü dördüncü çeyrekte hisse başına 33 sent raporladı ve aynı mağaza satışların %8,5 yükseldiğini söyledi.


Etiketler:  Piyasalar Macys ve Alibaba Yükseldi Uber ve Tesla Düşüş Baskısı AltındaYORUMLAR