Güncel konular: Avrupa Merkez Bankası, Dolar/TL Alış ve Satış Fiyatı

Hazine garantisi ve 12 bankanın katılımıyla KOBİ'ler ve KOBİ dışı işletmeler için 25 mlyr TL'lik destek devreye alınacak-TRT Haber

Hazine garantisi ve 12 bankanın katılımıyla KOBİ'ler ve KOBİ dışı işletmeler için 25 mlyr TL'lik destek devreye alınacak-TRT Haber

Tarih: 12 Haziran 2019 14:44

İSTANBUL, 12 Haziran (Reuters) - Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın garantisi ve 12 bankanın katılımı ile KOBİ'ler ve KOBİ dışı tüm işletmeler için 25 milyar TL'lik desteğin devreye alınacağı belirtildi.

TRT Haber'de yer alan habere göre, yeni paket İVME paketinde olduğu gibi enflasyon endeksli olacak ve TÜFE'deki düşüş kredi maliyetini de düşürecek. Paket "Ekonomi Değer" Kredisi ismi ile devreye alınacak.

Faiz oranı hesaplanırken ise kullandırım tarihindeki yıllık TÜFE oranı baz alınacak ve kullandırım tarihinden itibaren altı ayda bir güncellenecek.

TL nakit kredilerde faiz ve vade koşulları altı ay anapara ödemesiz toplam 36 ay vadeli krediler için TÜFE+4; altı ay anapara ödemesiz toplam 48 ay vadeli krediler için ise TÜFE+4.5 olacak.

Pakete Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Garanti BBVA (MC:BBVA), Yapı ve Kredi Bankası, Vakıfbank, Akbank, QNB Finansbank, Denizbank, TEB, Şekerbank, Eximbank katılacak.


Etiketler:  Hazine garantisi ve 12 bankanın katılımıyla KOBİler ve KOBİ dışı işletmeler için 25 mlyr TLlik destek devreye alınacak TRT HaberYORUMLAR

Popüler Haberler

SON DAKİKA HABERLER